Turnike NET

ÇÖZÜMLERİMİZ

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

Nedir, Nasıl Çalışır?

Tek başına çalışan (standalone) bir kapı kontrolu yapan modüllerden, farklı bölgelerdeki sistemleri Geniş Alan Ağ (WAN) üzerinden birleştirerek çalışan yapılara kadar genişleme çeşitliliğine sahip sistemler, giriş çıkışları kontrol altında tutarak, gerektiğinde kapalı devre televizyon ve güvenlik sistemleri ile tümleşik fonksiyonları yerine getirirler.

Geçiş Kontrol Sistemi; bir yandan personele sadece

  • İzin verilen yerlere
  • İzin verilen günlerde
  • İzin verilen saatlerde geçişi sağlarken,

Aynı zamanda

  • Hangi gün ve saatlerde
  • Hangi kapılardan giriş/çıkış yaptığını bir veri tabanında kaydını tutarak personel devam takibi, şirket içinde dolaşım gibi raporlama işlevlerini sağlar.
slideInRight
slideInDown
slideInLeft
slideInDown

Sistem Türleri ve Bağlantısı

Geçişler kart, parmak izi ve yüz tanıma gibi okuyucular ile yapılırken bu okuyucular aynı zamanda bilgisayar bağlantılı yada bağımsız çalışma gibi özelliklere de sahiptirler.

  • Standalone(Bağımsız) Kart Okuyucular

Bu tip okuyucular, raporlama özellikleri olmayan, grup tanımlaması yapılamayan, çalışmak için bir panele ihtiyaç duymayan düşük maliyetli okuyuculardır. Geçiş izni verilecek tanımlar(kart,parmak izi, yüz) okuyucuya tanıtıldıktan sonra her hangi bir zamanda okuyucuya gösterildiğinde(kart, parmak izi, yüz), okuyucu kapı geçişine izin verecektir. PC üzerinden raporlama alınamayacaktır. 

  • Online(Çevrimiçi) Okuyucular-Paneller

Kart, parmak izi veya yüz okutulduktan sonra o kişiye ilişkin geçiş yetkisini bir PC üzerinden öğrenerek geçişe izin verir veya vermez. Çeşitli raporlamalar alınabilir. Sürekli çalışan bir PC ye ihtiyaç duyar. PC ile haberleşmede bir sorun olduğunda geçiş izni verilmez ve rapor kaydı tutulamaz.

  • Offline(Çevrimdışı) Okuyucular-Paneller

Bu sistemler, kart, parmak izi, yüz tanıma, grup, zaman, kapı vs. tanımlarını kendi belleklerinde tutarak sürekli bir PC haberleşmesine ihtiyaç duymadan çalışır. Geçiş bilgilerini de kendi belleklerinde tutarlar, PC bağlantısı yapılarak bu bilgileri PC programına aktarır, istenilen raporlama alınması sağlanır. En güvenilir sistemler offline veya online-offline çalışan sistemlerdir.

  • Online-Offline(Çevrimiçi-Çevrimdışı) Okuyucular-Paneller

Bu sistemler ise, kart, parmak izi, yüz tanıma, grup, zaman, kapı vs. tanımlarını yine kendi belleklerinde tutarak sürekli bir PC haberleşmesine ihtiyaç duymadan çalışabilirler. Ancak PC haberleşmesi olduğu durumlarda tüm olay kayıtlarını anında PC'ye aktararak geçiş durumlarının anlık görülmesini sağlarlar. Olası PC haberleşmesi kesilmesi durumunda sistem hiç bir sorun ve kesinti yaşamadan offline olarak çalışmaya devam eder. PC haberleşmesi düzelmesi durumunda yine kendiliğinden online duruma geçer ve anlık olay kayıtlarını göndermeye devam eder.

Tasarım

Yapı ve amaca uygun, varolan veya kurulacak diğer uygulamalarla birlikte uyumlu çalışabilecek sistemlerin tasarım ve bilgisayar ortamına aktarılması.

Uygulama

Hazırlanmış projenin kontrol edilmesi, anahtar teslim montaj ve devreye alınması

Servis

Montaj sonrası servis ve bakım hizmetleri. Montajı yapılan tüm sistemler, montaj sonrası 2 yıl garantimiz altındadır.